Büyükada Çarşı Camii Mimari Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Büyükada Çarşı Camii Mimari Fikir Projesi Yarışması'nın kazananları belli oldu.

Toplam 106 başvurunun katıldığı yarışmada, jüri tarafından 74 proje değerlendirilmiştir.

1. Ödül

Proje Müellifi

  • Emre Can YILMAZ (Y. Mimar-İTÜ) 


Mühendisler

  • Orhan ALTUN (Makine Müh.-Bülent Ecevit Üni.)
  • Turan KINACI (İnş. Y. Müh.-İTÜ)
  • Önder GÜNDOĞDU (Elektrik Y. Müh.-İTÜ)


Yardımcılar

  • Hasan DUYGUN (Restoratör-İst. Aydın Üni.)
  • Murat BAYRAKTAR (Mimar-Selçuk Üni.)
  • İbrahim AVCI (Mimar-Mimar Sinan Üni.)
  • Semi ÜSTÜNTAŞ (Mimar-YTÜ)
  • Ahmet NİZİPLİOĞLU (Mobilya ve Dekorasyon Öğrt.-Gazi Üni.)
  • İrfan ER (Mimar-Kültür Üni.)
  • Acar HASASU (Mimar-İTÜ)
  • Özkan SAĞLAM (Y. Mimar-İTÜ)
  • Burak TURAN (Öğrenci-Bağcılar E.M.L.)
  • Mustafa DİLİBURUN (Öğrenci-Bağcılar E.M.L.)
  • Eren UYUMAZ (Mimar-Mimar Sinan Üni.)


Danışmanlar

  • Kadir KARAKOÇ (Mimar-Mimar Sinan Üni.)
  • Ekrem ŞİŞMAN (YTÜ)


2. Ödül 

Proje Müellifleri

  • Ersin TEMURCAN (Mimar-İTÜ) 
  • Fazıl Efe İLGEN (Y. Mimar-İTÜ)


Mühendisler

  • Sertuğ YANGER (Mak. Müh.-İTÜ)
  • Deniz AYDEMİR (Elek. Elektronik. Müh.-Sakarya Üni.)
  • Kubilay SAVAŞERİ (İnş. Y. Müh.-İTÜ)


Yardımcılar

  • Mehmet Gürol CİVİ (Y. MimarİTÜ)
  • Zafer NURİEV (Mimar-İTÜ)


3. Ödül

Proje Müellifleri

  • Murat POLAT (Dr. Mimar-YTÜ)
  • Hasan Fırat DİKER (Dr. Mimar-YTÜ)
  • Emre İŞLEK (Y. Mimar-MSGSÜ)


Mühendisler

  • Sevil ŞENEL (Y. Eleltrik Müh.-İTÜ)
  • Arzu ÇİLENK (İnşaat Müh.-Anadolu Üni.)
  • Mustafa ÖZTOP (Y. Makine Müh.-YTÜ)


Yardımcılar

  • Hilal ÖZTÜRK (Mimarlık Öğrencisi-FSMVÜ)
  • Melek Esra ŞAHİN (Mimarlık Öğrencisi-FSMVÜ)


Danışmanlar

  • Elvan Ebru OMAY POLAT (Dr. Mimar, Koruma Uzmanı-YTÜ)
  • Sevgi DİKER (Arşiv Uzmanı-İstanbul Üni.)


1. Mansiyon 

Proje Müellifleri

  • Ahmet BELEVİ (Mimar-İTÜ)
  • Merve BULUT (İnşaat Müh.-Cumhuriyet Müh.)
  • Yusuf YANTIR (Elektrik Müh.-İst. Devlet Müh. Mim. Aka. Işık Müh. Yüksek Okulu)
  • Burhan SADIKOĞLU (Makine Müh.-Karadeniz Teknik Üni.)


Mühendisler

  • Yusuf YANTIR (Elektrik Müh.-İst. Devlet Müh. Mim. Aka. Işık Müh. Yüksek Okulu)
  • Burhan SADIKOĞLU (Makine Müh.-Karadeniz Teknik Üni.)
  • Merve BULUT (İnşaat Müh.-Cumhuriyet Müh.)


Yardımcılar

  • Mehmet IŞIK (Teknik Personel)
  • Merve BULUT (İnşaat Müh.-Cumhuriyet Müh.)


Danışmanlar

  • Merve BULUT (İnşaat Müh.-Cumhuriyet Müh.)


2. Mansiyon 

Proje Müellifi

  • Erkut SANCAR (Mimar-ODTÜ)


Mühendisler 

  • Hakan YAZMAN (Makine Müh.-Gazi Üni.)
  • Tamer FENERCİOĞLU (İnşat Müh.-ODTÜ)
  • Kürşat NAZLI (Elektrik Elektronik Müh.-Kırıkkale Üni.)


3. Mansiyon

Proje Müellifi

  • İlhan ÜNAL (Mimar-Doğu Akdeniz Üni.)


Mühendisler

  • Hasan ÇOLAK (İnşaat Müh.) 
  • Burak TURALI (Makina Müh.)
  • Mete MERT (Elektrik Müh.)


Danışmanlar

  • Yusuf UYAR (Mimar)


Kolokyum ve ödül töreni 13 Haziran 2015 tarihinde, saat15:00’da Büyükada Anadolu Kulübü Büyük Salon’da yapılacak. Yarışmaya katılan projeler 10 Haziran 2015 - 13 Haziran 2015 tarihleri arasında Anadolu Kulübü Büyük Salon’da, 14 Haziran 2015 - 21 Haziran 2015 tarihleri arasında Büyükada Şehir Hatları Vapur İskelesi üstü İskele Cafe’de sergilenecek.

Ekleyen: Başak Çelik