Küçük Armutlu Mahallesi Yerinde ve Yerlisiyle İyileştirme Mimari Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Mahalle ölçeğinde, yerlisiyle ve yerinde yapılacak bir kentsel iyileştirme hedefiyle yola çıkılan yarışma sonuçlandı.

Aydan Balamir, Güven Arif Sargın, Murat Çetin, Devrim Çimen ve Emre Torbaoğlu'nun oluşturduğu seçici kurul tarafından 14 Kasım'da yapılan jüri toplantısında ödüle layık görülen ekipler şöyle belirlendi:

EŞDEĞER ÖDÜLLER

A Kategorisi (Profesyonel)

35461 Rumuzlu Proje

  • Dicle Uzunyayla (Yüksek Mimar - ODTÜ)
  • Yardımcı: Cihan Poçan (Fotoğrafçı - Bahçeşehir)


892701 Rumuzlu Proje

  • Büşra Koçak (Mimar - YTÜ)
  • Kübra Fatoğlu (Mimar/Peyzaj Mimarı - YTÜ)


B Kategorisi (Öğrenci)

32167 Rumuzlu Proje

  • Orhan Kertiş (Özyeğin Ü.)
  • Tuğçe Melisa Gülçiçek (Özyeğin Ü.)
  • Gökçem Saçaklı (Özyeğin Ü.)
  • Aykut Kurtoğlu (Özyeğin Ü.)
  • Emre Aksoy (Özyeğin Ü.)
  • Danışman: Yrd.Doç.Dr. Burcu Yiğit Turan (Vienna University of Technology)


95614 Rumuzlu Proje

  • Merve Selin Ertürk (Özyeğin Ü.)
  • Gamze Nur Kıran (Özyeğin Ü.)
  • Doğa Doğan (Özyeğin Ü.)
  • Başak Işık (Özyeğin Ü.)
  • Ahmet Rajjoub (Özyeğin Ü.)
  • Louda Alhoussein (Özyeğin Ü.)


Eclipse Rumuzlu Proje

  • Edanur Özbayraktar (Özyeğin Ü.)
  • Cansu Koçdemir (Özyeğin Ü.)
  • Irmak Züngür (Özyeğin Ü.)
  • Oğuz Ekşi (Özyeğin Ü.)
  • Danışman: Yrd.Doç.Dr. Burcu Yiğit Turan (Vienna University of Technology)


95137 Rumuzlu Proje

  • Onat Akdoğan (Özyeğin Ü.)
  • Tuğba Bal (Özyeğin Ü.)
  • A. Tuğçe Öztürk (Özyeğin Ü.)
  • E. Sena Balcı (Özyeğin Ü.)
  • Melisa Palango (Özyeğin Ü.)


arm'15 Rumuzlu Proje

  • Fatma Ekin Girgin (Özyeğin Ü.)
  • Elif Kaya (Özyeğin Ü.)
  • Seçil Behiye Mungan (Özyeğin Ü.)
  • Işık Sinem Uralcan (Özyeğin Ü.)
  • Danışman: Yrd.Doç.Dr. Burcu Yiğit Turan (Vienna University of Technology)


HATİCE ALANKUŞ JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

B Kategorisi (Öğrenci)

arm'15 Rumuzlu Proje

  • Fatma Ekin Girgin (Özyeğin Ü.)
  • Elif Kaya (Özyeğin Ü.)
  • Seçil Behiye Mungan (Özyeğin Ü.)
  • Işık Sinem Uralcan (Özyeğin Ü.)
  • Danışman: Yrd. Doç. Dr. Burcu Yiğit Turan (Vienna University of Technology)


JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

A Kategorisi (Profesyonel)

25EKIM Rumuzlu Proje

  • Kenan Güvenç (Mimar - ODTÜ)
  • Dilek Yaşar (Öğrenci – Lefke Avrupa Ü.)
  • Serhat Ulubay (Mimar - KOÜ)


HALK MECLİSİ EMEK ÖDÜLÜ

B Kategorisi (Öğrenci)

KENTI Rumuzlu Proje

  • Firouze Olga Kurt (İzmir Ekonomi Ü.)
  • Onur Kartop (İzmir Ekonomi Ü.)
  • Ayhan Topaclar (Fachhochschule Dortmund)
  • Danışman: Matthias Hille (Fachhochschule Dortmund)


49173 Rumuzlu Proje

  • Selen Türker (Özyeğin Ü.)
  • Aymin Meral (Özyeğin Ü.)
  • Güneş Altuğ (Özyeğin Ü.)
  • Mertcan Güven (Özyeğin Ü.)
  • Muratcan Yılmaz (Özyeğin Ü.)
  • Olcay Yıldızgürdü (Özyeğin Ü.)


21549 Rumuzlu Proje

  • Göksu Sarman (Özyeğin Ü.)
  • Bilge Buse Çetin (Özyeğin Ü.)
  • N. Özgür Öztürk (Özyeğin Ü.)
  • Merve Leygara (Özyeğin Ü.)
  • Duygu Akbay (Özyeğin Ü.)
  • Danışman: Yrd.Doç.Dr. Burcu Yiğit Turan (Vienna University of Technology)


BAS303 Rumuzlu Proje

  • Salih Şahin (Özyeğin Ü.)
  • Aslıhan Ergin (Özyeğin Ü.)
  • Sevilay Yiğit (Özyeğin Ü.)
  • Büşra Nalkıran (Özyeğin Ü.)
  • Beste Kabadayı (Özyeğin Ü.)
Ekleyen: Bahar Bayhan