Seyahat Bursu'nun 2017 Yılı Kazananı Belirlendi

Seyahat Bursu 2017'nin kazananı Ahmet Can Karakadılar oldu.

Bu yıl Geberit sponsorluğunda düzenlenen ve teması "Zaman Geçer..." olarak belirlenen Seyahat Bursu 2017 için ilk aşamada 59 proje başvurmuş ve 19 isim finale kalmıştı. 27-28 Nisan günü finale kalan isimlerin birbirinden ilginç ve başarılı sunumları izlenerek yapılan değerlendirme sonrasında Ahmet Can Karakadılar bu yılın Arkitera Gezgini olarak seçildi.

ODTÜ Mimarlık Fakültesi 3.sınıf öğrencisi olan Ahmet Can, “Zaman geçer; fikirler, binalar, şehirler, ideolojiler, anılar, deneyimler kalır.” diyerek Bolşevik İhtilali’nin 100. yıldönümünde, ihtilalin Sovyet mimarisine etkilerini inceleyecek. Ekim Devrimi ve onunla gelen toplumcu ve yapıcı (konstrüktivist) anlayışın dönem içindeki etkileri ve değişimlerini gözlemleyecek. Avangard Rus Mimarisi, Stalinist Mimarlık, Modern Sovyet Mimarisi ve günümüz çağdaş mimarlığının izlerini Moskova ve St.Petersburg'da sürecek. 

Hobileri arasında quidditch, ragbi, fotoğrafçılık ve kamp olan gezginimizin izcilik geçmişi de var.

Seyahat etmeyi ve bu sırada yaptığı gözlemleri açık platformlarda paylaşmayı seven Ahmet Can'ın yolculuk hazırlıklarını, seyahati sırasındaki notlarını aşağıdaki hesaplardan takip edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/seyahatbursu/

https://www.facebook.com/seyahatbursu

https://twitter.com/seyahatbursu

http://seyahatbursu.com/

Ekleyen: Ezgi Can CENGİZ