Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Ön Seçim Sonuçları Açıklandı

10 ekibin ön seçim aşamasını geçmeye hak kazandığı belirtildi.

Belirlenen ekipler şöyle:

Proje Ekibi:

  • Nevzat Oğuz Özer (Ekip temsilcisi – Mimar)
  • Yasemen Say Özer (Mimar)
  • Nurdan Sezgin (Mimar)
  • Ege Özer (Şehir plancısı)
  • Rahmi Aksungur (Heykeltraş)
  • Özlem Kuzgun Kırak (Peyzaj mimarı)


Proje Ekibi:

  • Dr. Deniz Aslan (Ekip temsilcisi – Y.Mimar)
  • Prof.Dr. Arzu Erdem (Y.Mimar)
  • Yrd.Doç.Dr. Ozan Önder Özener (Y.Mimar)
  • Selin Etkinöz (Peyzaj mimarı)
  • Çağlar Yılmaz (Mimar)
  • Erenalp Büyüktopçu (Y.Mimar)
  • Tuğçe Alkaş (Mimar)


Danışmanlar:

  • Prof. Dr. Bülent Diken, (Sosyolog/Kent Plancısı)
  • Doç. Dr. İnci Eviner (Ressam/Heykeltraş/Tasarımcı)
  • Sevim Aslan, (Y. Mimar, Restoratör)


Yardımcılar:

  • Serdar Ayvaz (Mimar)
  • Damla Yağmur (Mimar/Şehir plancısı)
  • Tolga Özdemir (Mimar)


Proje Ekibi:

  • Nurbin Paker (Ekip temsilcisi)
  • Sertaç Erten (Y.Şehir plancısı)
  • Devrim Çimen (Mimar)
  • Hüseyin L. Kahvecioğlu (Mimar)
  • Ceyda Özbilen (Peyzaj mimarı)
  • Eda Ekim Yılmaz (Peyzaj mimarı)
  • Mehmet Ali Uysal (Heykeltraş)
  • Petek Kızılelma (Görsel iletişim tasarımcısı)
  • Mustava Ercan Zırh (Görsel iletişim tasarımcısı)
  • Ayşenaz Toker (Endüstri ürünleri tasarımcısı)
  • Özge Ejder (Sosyal bilimci / Felsefeci)

 

Proje Ekibi:

  • Semra Uygur (Mimar)
  • Özcan Uygur (Mimar)
  • Deniz Uygur (Mimar)
  • Elvan Ender (Peyzaj mimarı)
  • Seden Cinasal (Mimar)
  • Ramazan Avcı (Mimar)
  • Emre Şavural (Mimar)
  • Fatih Yavuz (Mimar)


Proje Ekibi:

  • Cem İlhan (Mimar)
  • Tülin Hadi (Mimar)
  • Murat Ersoy (Mimar / Peyzaj mimarı)
  • Serkan Taycan (Sanatçı / Akademisyen)


Proje Ekibi:

  • Yrd. Doç.Dr. Ahmet Oktan Nalbantoğlu (Peyzaj Y. Mimarı – Kentsel Tasarımcı)
  • B.Haldun Erdoğan (Mimar)
  • Dr.Ayşegül Tokol (Y.Mimar-Kentsel tasarımcı)
  • Yrd.Doç.Dr. Meryem Müzeyyen Fındıkgil (Y.Mimar)
  • Yrd.Doç.Dr.Müge Tanrıöver (Peyzaj Y. Mimarı – Kentsel Tasarımcı – Arkeoloji uzmanı)
  • Başak İncekara (Şehir plancısı)


Danışman:

  • Hande Aylan (Grafik tasarımcısı)


Proje Ekibi:

  • Mehmet V. Kütükçüoğlu (Ekip temsilcisi – Y.Mimar)
  • Ertuğ Uçar (Y.Mimar)
  • Evren Başbuğ (Y.Mimar)
  • Nuran Altun (Peyzaj mimarı)


Danışman:

  • Doç.Dr.Ahenk Yılmaz (Mimar – Akademisyen)
  • Yrd. Doç.Dr.Ece Akay Şumnu (Heykel sanatçısı – Akademisyen)
  • Doç.Dr. Güven İncirlioğlu (Mimar-Sanatçı – Akademisyen)
  • Korhan Şişman (İç mimar – Aydınlatma uzmanı)


Proje Ekibi:

  • Yrd.Doç.Dr.Ebru Erbaş Gürler (Ekip temsilcisi – Peyzaj Y. mimarı)
  • Prof.Dr.Hayriye Eşbah Tunçay (Peyzaj mimarı)
  • Volkan Taşkın (Y.Mimar)
  • Özge Meriç (Mimar)
  • Prof.Dr.Azime Tezer (Şehir plancısı)
  • Doç.Dr.Ebru Yetişkin (Küratör – Sosyolog)
  • Ar.Gör.Arzu Türk (Peyzaj mimarı)
  • Dilara Akülke (Peyzaj mimarı)
  • Dilara Kuş (Peyzaj mimarı)
  • Utku Ali Güler (Yardımcı mimar)


Danışman:

  • Doç.Dr. Reyhan Körpe (Arkeolog – Tarihçi)
  • Gizem Ezgi Kurangil (Endüstri ürünleri tasarımcısı)


Proje Ekibi:

  • Can Çinici (Ekip temsilcisi – Mimar
  • Burak Ünder (Mimar)
  • Arzu Nuhoğlu (Peyzaj mimarı)
  • Markus Lehto (Geliştirmeci – vizyoner)
  • Günseli Kato (Sanatçı)
  • Türkay Salim Nefes (Sosyolog – Yazar)
  • Başar Ünder (Ses tasarımcısı)


Proje Ekibi:

  • Arman Akdoğan (Ekip temsilcisi-Mimar)
  • Felix Madrazo (Mimar)
  • Arzu Eralp (Şehir plancısı)
  • Davide Grandi (Mimar)
  • Eleanora Zambon (Mimar)
  • Pierluigi Recca (Mimar)
  • Oğuz Can Yürek, (Mimar)
  • Tonatiuh Martinez Maldonado (Peyzaj mimarı)
  • Hugo Ignacio Sanchez Toledo (Mimar ve Peyzaj mimarı)
  • Maria Zacatecas (Peyzaj mimarı)
  • Alejandra Segura (Peyzaj mimarı)
  • Renata Gallegos (Peyzaj mimarı)
  • Paulina Zarate (Mimar)
  • Natalia Sanchez (Mimar)
  • Adan San Juan (Mimar)
  • Viviana Sobian (Mimar)
  • Brenda Landeros (Mimar)
  • Alejandra segura (Mimar)


Tarihi Araştırmalar Danışmanı:

  • Seyit Ahmet Sılay
Ekleyen: Nilüfer Karakoç