Özelleştirme Yüksek Kurulundan Karar: Datça İmara Açılıyor

Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre, Datça'da yaklaşık 56 dönümlük Hazine arsasının imar değişikliği planı onaylandı. 56 hektarlık alanın yarısına konut yapılacak.

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığındaki Özelleştirme Yüksek Kurulu Muğla-Datça, Antalya-Aksu ve İzmir Çiğli ve Şanlıurfa- Karaköprü'de imar planı değişikliği yaptı.

12 Aralık 2017'de resmi gazetede yayınlanan Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararına göre, Datça'da Kargı Koyuna yakın olan, yaklaşık 56 dönümlük Hazine arsasının imar planında Özelleştirme İdaresince yapılan imar değişikliği planını onaylandı. Datça Belediyesi yetkilileri, bu değişikliklerin söz konusu bölgedeki plana aykırı olarak yeşil alanın azaltıldığını belirttiler. Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, imar planı değişikliğine, "Belediyeye sunmadan bir değişiklik yapılıyorsa orada iyi niyet aramam, rant vardır. Datça'nın tamamı Özel Çevre Koruma Alanı" eleştirisini getirdi. Edinilen bilgiye göre 56 hektarlık alanın yarısına konut, yüzde 24'üne park, yüzde 21'ine yol ve yüzde 3'üne de ibadet alanı yapılacak.

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

Ekleyen: Ekin Bozkurt